Opcje przeglądania
Producenci
Bezpieczne zakupy

Olejki eteryczne i zapachowe naturalne 

to sposób na odnalezienie chwili relaksu po ciężkim dni w pracy, w szkole czy też na uczelni. Znakomite właściwości olejków eterycznych oraz innych substancji zapachowych pochodzenia naturalnego są znane ludzkości od tysięcy lat. Olejki eteryczne znajdują swoje zastosowanie podczas tak zwanej aromaterapii, która niesie ze sobą ogromną liczbę korzyści dla kondycji, w której znajduje się nasz organizm. Z kolei naturalne olejki zapachowe o pochodzeniu roślinnym mogą posłużyć nam w codziennej pielęgnacji skóry naszej twarzy, ciała a nawet włosów czy też paznokci. 

Olejki eteryczne to ciekłe substancje o właściwościach lotnych, które wydają mocną woń. Tego rodzaju produkty są pochodzenia roślinnego, produkowane są z specjalnej części tkanki roślin, która je wydziela. Komórki tego rodzaju stanowią cechę charakterystyczną dla roślin olejkodajnych. Jako przykład można podać w tym przypadku wszystkie rośliny z gatunku baldaszkowatych, sosnowatych czy też rutowatych.

Olejki eteryczne i zapachowe wydzielają bardzo charakterystyczną woń, której zapach uzależniony jest bezpośrednio od rośliny, z której olejek został wyprodukowany. Amatorzy korzystania z bogactwa jakie oferuje nam medycyna niekonwencjonalna, coraz częściej decydują się na stosowanie podczas swoich praktyk właśnie olejków eterycznych. Chodzi, rzecz jasna, o zagadnienie związane z aromaterapią. Jest tak ze względu na to, że olejek eteryczny jest wchłaniany przez większość tkanek naszego organizmu. Można zdecydować się na przykład na dodanie go do swojej kąpieli, wcieranie bezpośrednio w naskórek, a także na wlanie go do specjalistycznego naczynia i podgrzewanie, aby miał on szanse wypełnić całość pomieszczenia, w którym się znajduje. 

Olejki eteryczne i zapachowe naturalne przynoszą wiele korzyści dla naszych organizmów i nie podlega to wątpliwości. Poza tym stosowanie ich jest także bardzo przyjemne i pozytywnie wpływa na samopoczucie użytkowników. Gama zapachów, w których można wybierać jest ogromna

Olejek cyprysowy 10ml Etja Olejek cyprysowy 10ml Etja
Producent: Etja
Cena: 15,90 zł
szt.
zobacz więcej
Olejek z drzewa różanego 10ml Etja Olejek z drzewa różanego 10ml Etja
Producent: Etja
Cena: 17,90 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl